• Minimalistické tvary, maximum možností
  Novinky v kolekci KOLO Twins

  Současné trendy v zařizování koupelen jasně směřují k větší lehkosti. Kolekce KOLO Twins, která získala prestiží ocenění Red Dot Design Awards, je nyní obohacena o umyvadla Low Rim v moderním designu. Rozšířenou nabídku umyvadel provází i doplnění nových skříněk. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Jak na dětský pokoj pro školáka

  Máte doma ratolest, ze které se stává dítě školou povinné a v září usedne poprvé do lavice? Tato životní změna si žádá i zásah do vzhledu a uspořádání dětského pokoje. A prázdniny jsou ideální dobou, kdy můžete pro své potomky připravit místo, kde se budou cítit dobře nejen při učení. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Trendy krytiny do každé rodiny

  Poradíme vám, jak se zorientovat na trhu s podlahovými krytinami. Zaměříme se na současné trendy, řekneme si, kam se který materiál hodí, a které podlahoviny neomrzí ani za 10 let. Kontakt: KPP Související články: Vše o ekologických podlahách Švédka, kterou by chtěl mít doma každý Vinyl nebo laminát? Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Co je rekuperace tepla a jak může ušetřit peníze?

  Představte si situaci, kdy teplo z kuchyně, koupelny a jiných místností neodchází bez dalšího užitku, „ale recykluje“ se a vy je znovu použijete pro vytopení  domácnosti. Fikce? Kdepak, právě toto je základní princip rekuperace, který využívají nejen podniky, ale čím dál častěji i domácnosti. Sdílet článekKomentáře komentáře

Radíme s koupelnou

Jeden z našich milých čtenářů nás požádal o radu, abychom mu pomohli navrhnout dispoziční řešení koupelny. Předkládáme navrhované řešení.

V bytě s jednou koupelnou a samostatnou toaletou žije čtyřčlenná rodina. Dva dospělí a dvě děti. Požadavkem bylo najít praktické řešení, aby koupelna vyhovovala jak provozně, tak i s ohledem na odkládací i úložné prostory. Topení je instalováno do podlahy.

Návrh stavební firmy

Návrh stavební firmy

Návrh stavební firmy

Toaleta je zde umístěna tak, že by v ní případný druhý uživatel neměl žádné soukromí. Rovněž není nutné, aby bylo při vstupu do koupelny rovnou vidět na nahého člověka ve sprše.

Návrh Home In Cube č. 1

Návrh 1

Návrh 1

Toaletu jsme umístili hned ke dveřím a oddělili příčkou. Oddělený je i sprchový kout, ve kterém má uživatel nyní více soukromí. Na stěnu jsme umístili věšáky. Přibyla dvě umyvadla, která jistě ocení více osob v koupelně. Zbylo místo i na prostornou skříňku na ručníky a ostatní potřeby.

Návrh Home In Cube č. 2

Návrh 2

Návrh 2

Oproti předchozímu návrhu zde není sprchový kout oddělen příčkou, ale jen opticky úložným prvkem. Přibylo zde více skříněk na hygienické potřeby a ručníky. Toaleta stále zůstává hned u dveří.

Návrh Home In Cube č. 3

Návrh 3

Návrh 3

Hlavní změnou je vana, která je umístěná pod oknem, kterým mohou uživatelé pozorovat oblohu. Bohužel je ale méně komfortní obsluha okna. Buď se natáhnout nebo vkročit do vany. Umyvadla jsem tentokrát umístili proti sobě, což je praktičtější při používání. Uživatelé si tolik nepřekážejí. Sprchový kout je znovu samostatně v nice.

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře