• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

Pruhovaný interiér rozhodně není nuda

Máte odvahu a chcete opravdu výrazný interiér? Pak jděte do proužků. Prozradíme vám, jak s nimi zacházet, abyste se výsledku nezděsili.

Hned na začátku je nutné zopakovat obecnou pravdu a to, že vodorovné pruhy prostor opticky rozšiřují a snižují. Svislé pruhy místnost naopak zvyšují a zužují. Jejich kombinacemi v jednom prostoru vytvoříte dynamický dekor, vhodný zejména do denních místností, jako je obývací pokoj, kuchyně nebo i předsíň a chodba.

Nezapomeňte, že pruhy vždy přitahují pohled svým směrem.

Dalších optických efektů dosáhneme i použitím různě širokých pruhů. Je-li strop snížený, pak pomohou vodorovné pruhy, které se směrem nahoru zužují, nebo jsou mezi nimi nahodilé mezery. Oběma variantami docílíte zdání opticky vyšší místnosti, než ve skutečnosti je. Čím budou tyto pruhy širší, tím bude stěna méně nápadná a místnost bude působit klidnějším dojmem.

Použijete-li horizontální různě široké pruhy, pak docílíte opticky vyššího nebo nižšího stropu.

Použijete-li horizontální různě široké pruhy, pak docílíte opticky vyššího nebo nižšího stropu. Záleží na jejich uspořádání.

Chcete-li na pruhy upozornit, a tím vytvořit dominantní prvek v interiéru, pak zvolte úzké proužky. Vezměte ovšem v potaz, že tím ještě podpoříte optický klam. Tedy místnost zúžíte, rozšíříte nebo zvýšíte podle uspořádání pruhů. V tomto případě nebude až tak důležitá jejich barevnost, již geometrické řešení přebije.

Úzké svislé pruhy na sebe budou vždy poutat větší pozornost.

Úzké svislé pruhy na sebe budou vždy poutat větší pozornost.

 

Barvy pruhů a kam s nimi

Červená barva je sama o sobě dominantní. V kombinaci s pruhy už do místnosti nedávejte žádnou další barvu. Nechte ho bílý.

Červená barva je sama o sobě dominantní. V kombinaci s pruhy už do místnosti nedávejte žádnou další barvu. Nechte ho bílý.

Je nasnadě, že kromě orientace a šíře pruhů bude hrát významnou roli i jejich barevnost. Decentnějším provedením je střídání barev tón v tónu, výraznějšího vzezření docílíme použitím doplňkových barev (viz. schéma). V návaznosti na tyto optické triky pak musíme dobře promyslet, které ze stěn dáme možnost vyniknout. Nezapomeňte však, že proužky můžeme stejně dobře použít na podlaze nebo stropu. Zde platí stejná pravidla a to, že orientace pruhů ve směru kratší strany plochu a prostor roztáhne a zkrátí, ve směru delší strany ho naopak ještě více protáhne a zúží. 

Barevné spektrum

Barevné spektrum

Které barvy se k sobě hodí? Řiďte se barevným schématem

 1. Harmonii získáte zvolením tří barev, které mohou být na barevném kole spojeny rovnostranným trojúhelníkem.
 2. Kontrastu docílíte, zkombinujete-li barvy ležící proti sobě. Ty spolu ladí a zároveň jsou výrazné.
 3. Souladu dosáhnete zvolením barev ležících vedle sebe nebo blízko sebe.

 

Fotogalerie:

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: Opicos, Houzz, Pinterest, Design Homes Ideas, Ikea,Josand Main, Fototapety-tapety

Související články:

Kam umístit zrcadlo

Jak dekorovat žlutou barvou

Betonová stěrka nemusí působit studeně

20 inspirativních interiérů

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře