• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

Přetvořte byt v tropický ráj

Interiérový design často podléhá trendům z oblasti módy a jinak tomu není ani letos. Vzory inspirované tropickými ostrovy, banánovými listy a palmovými háji se nastěhovaly i do obýváků, koupelen a dalších zákoutí, které přeměňují v učiněný tropický ráj.

KOUPÁNÍ V TROPECH

Když letní počasí nepřeje vodním radovánkám v přírodě a dovolená v tropech je v nedohlednu, dopřejte si požitek z koupání doma. Výrazná tapeta s přírodním motivem umístěná nad vanu vás rázem přenese na vaše vysněné místo. Tapety připomínající tropickou džungli můžete použít kolem dokola celé koupelny, pokud máte v koupelně okno, ozdobte ho okenní folií s motivem tropického ovoce nebo palmových listů. Nezapomeňte do místnosti umístit živé květiny. Ano, nejlépe tropické.

VAŘENÍ A STOLOVÁNÍ VE VELKÉM STYLU

Chcete oživit kuchyňskou linku? Vyměňte bílé stěny za divokou tapetu. Na trhu jistě najdete takové, které se dají snadno omývat. Když s tím sladíte pár doplňků, jako je čajová souprava nebo utěrky, celkový vzhled bude dokonalý!

Pokud dáváte raději přednost nenápadným vzorům, můžete použít vinylovou zástěnu s listy geometrických tvarů. S bílou kuchyňskou linkou působí svěže a čistě.

Experimentu se nebojte ani v jídelně. Atmosféru tropických ostrovů navodíte třeba ananasovou tapetou a ratanovými doplňky. Máte v sobě dávku kreativity a zároveň trpělivosti? Vezměte štětec a barvy a namalujte si na okoukané bílé stěny svůj vlastní vzor.

Stěnu pokrytou tapetou s motivem džungle nepřehlédne nikdo. Další výhodou je, že nábytek a doplňky můžete kombinovat libovolně podle vaší chuti.

TROPICKÝ RELAX V OBÝVÁKU

Hawai a květinové vzory jsou letos velkým hitem! Dodejte kus života i stěnám v obývacím pokoji. Se skutečnými, živými rostlinami tu pro vás bude odpočinek jako balzám na duši.

Abyste dosáhli kýženého vzhledu, nemusíte nutně pořizovat tapety. Někdy stačí najít jen ten správný obraz, kaktus a palma a tropy v obýváku jsou na světě! Třešničkou na dortu pak může být dominantní kus nábytku, který podtrhne váš osobitý styl.

USÍNEJTE A PROBOUZEJTE SE V RÁJI

Vzory tropických rostlin nesmí chybět ani v ložnici. Pokud nechcete vzhled místnosti výrazně měnit, bude stačit stylové povlečení. Originálního bohostylu dosáhnete  několika doplňky ve zlatém nebo bronzovém dekoru. Třeba minimalistickým nočním stolkem nebo nevšedním lustrem.

KANCELÁŘ JAKO NA PLÁŽI? PROČ NE?

Tropický vzor tapety v nenápadném lososovém odstínu dodá spolu s palmami vaší kanceláři nádech rajských ostrovů a práce vám půjde od ruky jako nikdy. Pro nábytek nemusíte chodit daleko, na půdě u babičky už určitě nějaký poklad najdete.

Připravila: Izabela Hánová, Foto: Freshhome

Související články:

Růžová je novodobá černá

Jak transformovat interiér do industriálního stylu

Pruhovaný interiér rozhodně není nuda

Jak pracovat s barvami v interiéru

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře