• Kam umístit radiátor v koupelně?

  Divili byste se, kolik chyb se udělá pouhým špatným rozhodnutím při plánování umístěním radiátoru v koupelně. Právě proto představitelé švýcarského výrobce otopných těles, společnosti Zehnder, vypsali pro architekty a návrháře interiérů soutěž o nejzdařileji umístěný radiátor v koupelně. Výsledky předkládáme. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Proč lustr nesmí chybět v žádné místnosti

  Dříve se k osvětlení místnosti používalo pouze jedno centrálně umístěné světlo. I když se od té doby v zásadách osvětlení interiéru mnoho změnilo, lustr dodnes patří k oblíbeným a často vyhledávaným svítidlům. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Pěkně krytá záda

  Ložnice to není jen postel, ale i vše kolem ní. A přestože z lůžka nevidíte, co máte za zády, právě tato stěna je určujícím prvkem celkové atmosféry. Přinášíme řadu nápadů, jak tuto stěnu dekorovat, aby ložnice působila útulným dojmem. Ten totiž bude mít velký vliv na váš klidný spánek. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Philippe Starck poprvé v Praze

  Philippovi Starckovi bylo letos v lednu 68 let a ještě nebyl v Praze. Tedy až donedávna. 1. června tu byl prvně. Sice pouze na skok, ale pro milovníky designu to byl velký den. Přijal pozvání české společnosti Konsepti, která ve spolupráci s předním italským výrobcem osvětlení, společností Flos, uspořádala setkání, jehož hlavním aktérem byl jeden z jejich předních designérů – Philippe […]

Nová terasová prkna iDecKing z rýžových slupek a čistého PVC

Při výběru materiálu na venkovní terasu je nutné zohlednit materiál a systém pokládky včetně možnosti snadné opravy. Jen tak bude letní pohoda na terase dokonalá a bez starostí. 

Na českém trhu se objevila nová podlahová krytina iDecKing vhodná k pokládce na venkovní terasy. Vyrobená je z kompozitního materiálu Duro, mezi jehož hlavní „ingredience“ patří rýžové slupky a čisté PVC, a která má ve srovnání s tradičními terasovými systémy několik výhod. Jedná se o vysoce odolný materiál, který oproti dřevěným a WPC terasám nenasakuje vlhkost ani vodu. Materiál DURO lze navíc renovovat, např. zbrousit podobně jako dřevěnou podlahu. Výrobce nabízí dva systémy pokládky. První, EasyClick, staví na rychlém zašlápnutí nohou, druhý EasyChange na možnosti výměny dílce – klidně uprostřed terasy bez nutnosti rozebrání okolních lamel, jak tomu bývá u klasického způsobu pokládky – i úplného rozebrání terasy.

Terasový systém Duro Excellence s pokládkou EasyClick

Terasový systém Duro Excellence s pokládkou EasyClick

Odolný recyklovatelný materiál, příjemný pro bosou nohu a bez třísek

Terasy iDecKing nejsou běžnými kompozitními podlahami. Hlavními ingrediencemi materiálu Duro, vysoce odolného vůči vodě, teplotním výkyvům, UV záření i parazitům, jsou rýžové slupky a čisté PVC. Výsledný kompozitní materiál je vhodný pro chůzi naboso bez rizika našlápnutí třísky. Je nenáročný na údržbu a odpadá u něj problém s nasákavostí vlhkosti a vody. Je to díky jeho složení na bázi rýžových slupek, které se pěstují ve velmi vlhkém klimatu a jsou na vlhkost zvyklé. Jedná se o 100% recyklovatelný materiál, zpracovatelný do různých odstínů i povrchových úprav.

Po iDecKing můžete chodit bosou nohou, nemají třísky.

Po iDecKing můžete chodit bosou nohou, nemají třísky.

Atraktivní design se strukturou dřeva

Nabídka venkovních teras iDecKing zahrnuje řady DURO a DURO Excellence. Terasová prkna DURO tvoří homogenní kompozit, což garantuje jednotné složení v celé tloušťce. Materiál je extrémně odolný a stabilní. Prkna se prodávají v jednom odstínu a na výběr je hladká a protiskluzová úprava.  Suroviny jsou barveny ještě před zpracováním, což přináší konzistentní a dokonale sladěný vzhled.

iDecKing je vyroben z kompozitního materiálu obsahující rýžové slupky a čisté PVC.

iDecKing je vyroben z kompozitního materiálu obsahující rýžové slupky a čisté PVC.

Palubky řady DURO Excellence mají na nosnou část z homogenního kompozitu navíc nanesenou povrchovou úpravu odpovídající struktuře dřeva. Vynikají přirozeným vzhledem a stálostí odstínů. V nabídce DURO Excellence je sedm dekorů v imitaci dřeva. Pro ještě dokonalejší efekt má většina z nich strukturovaný povrch. Ten lze po letech užívání zbrousit, povrch pak koresponduje se vzhledem prken základní řady DURO. Možnost renovace – zbroušení jako u dřevěných teras – je oproti WPC terasám velkou výhodou.

Terasy iDecKing získaly prestižní cenu International prize for best inovations (2015, 2016 a 2017) a ocenění German Design Award (2017).

Rychlá, pohodlná a nenáročná práce

Prkna DURO a DURO Excellence lze instalovat ve dvou volitelných systémech. Pokládku pouze za pomoci nohou, tedy jednoduchým zašlápnutím, přináší systém EasyClick. Při kotvení terasy k podkladovému roštu zcela odpadá použití hřebíků, šroubů nebo vrtačky. Konstrukce se skládá ze spodního hliníkového roštu s předem upevněnými nylonovými klipy. Na ty se pokládají vyfrézované terasové lamely, které se zašlápnutím pevně usadí na své místo. Systém zahrnuje dva tipy klipů pro variabilitu při pokládce (např. tvary do L) i možnost estetického zakončení terasy. Jedná se o kompletně předpřipravený systém, který předchází chybám v instalaci a garantuje stabilitu i odtok vody. Významně se tak snižují náklady spojené s instalací.

Systém pokládky garantuje stabilitu i odtok vody.

Systém pokládky garantuje stabilitu i odtok vody.

Alternativou může být systém EasyChange, což je jediný snímatelný terasový systém na světě tohoto typu. Pomocí speciálního iDecKing klíče a předinstalovaných rotačních nylonových „zámků“, rozmístěných na hliníkovém instalačním roštu, umožňuje snadnou výměnu dílce (klidně uprostřed terasy bez nutnosti rozebrání okolních lamel) i kompletní rozebrání terasy. Vyfrézované palubky se položí na hliníkový rošt a jednoduchým otočením zámků pomocí klíče ukotví do fixní pozice. Také instalace tohoto systému je rychlá, snadná, bez potřeby vrtání či přibíjení.

Pomocí klíče je možné velmi snadno vyměnit jednotlivé dílce.

Pomocí klíče je možné velmi snadno vyměnit jednotlivé dílce.

Typickým problémem terasových prken bývá rozpínání a smršťování dílců a vznik menších či větších spár na krátkých stranách. Tomuto výrobce účinně předchází pomocí patentované speciální spojky iJack, která se na roštu umisťuje mezi dvě navazující palubky (ty mají z výroby předem vyfrézované dírky pro zacvaknutí) a navyšuje tak celkovou stabilitu terasy.

Spojka iJack zajišťuje stále stejně velké spáry, bez ohledu na počasí.

Spojka iJack zajišťuje stále stejně velké spáry, bez ohledu na počasí.

Hliníkové rošty se u obou systémů k podkladu ukotvují šroubováním, přilepením nebo pro případy, kde ani jeden z těchto způsobů není možný, výrobce nabízí variantu zatížení závažím. Podklad by měl být zarovnaný, ideálně se spádem (sklon 2%), a to kvůli plynulému odtoku a nezadržování vody. Požadovaných parametrů lze, například u svažitých terénů, dosáhnout pomocí gumových podložek nebo tzv. rektifikačních terčů, tyto výškově nastavitelné terče doženou i několikacentimetrové nerovnosti.

Vzhledem ke stabilitě a pevnosti spojů jsou terasy iDecKing vhodné k běžnému využití u rodinného domu i ve velmi zatěžovaných prostorech, například frekventovaných restauracích.

Terasový systém iDecKing můžete pořídit u firmy Kratochvíl parket profi, kde najdete kromě základní řady DURO s jedním odstínem v hladkém nebo protiskluzovém provedení i sedm dalších dekorů řady DURO Excellence se strukturou dřeva.

iDecKing se hodí i do vysoce namáhaných prostor, jako jsou například restaurace.

iDecKing se hodí i do vysoce namáhaných prostor, jako jsou například restaurace.

logo-kpp

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře