• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

Netradičně zabydlené balkóny a terasy

Určitě už jste někdy byli na balkoně nebo terase a zdála se vám úžasná. Nebylo to však ani její velikostí ani výhledem, její majitelé si jen dali tu práci a zabydleli ji netradičně. Stačí jedna zajímavá houpačka, lehátko nebo pár trefných sedátek a i vy můžete svou oázu zeleně proměnit k nepoznání. Přinášíme bohatou nabídku takových kousků.

Při úvahách o koupit těchto doplňků vždy dopředu zvažte několik důležitých aspektů, které povedou ke správnému výběru.

1. Máte na zařízení dostatek místa? 

I to nejpohodlnější a nejkrásnější lehátko nebude příliš praktické, bude-li zabírat víc jak půlku terasy. Místo toho, abyste ho využívali, budete přes něj skákat a pořád ho někam posouvat, a to tak dlouho, až ho vezmete a věnujete přátelům. Máte-li vysněný kousek, pak vezměte obyčejný metr a vymezte přesně plochu, kterou bude zabírat. Pokud je možno kolem pohodlně procházet, pak by nemělo nic bránit tomu, abyste předmět koupili. Pokud tomu tak není, pak zvolte alespoň odlehčený kus, který nebude problém posouvat.

2. Hodí se skládací a stohovatelné vybavení

Vhod přijdou v tomto případě i skladebné nebo stohovatelné kousky. Právě ony bývají z odlehčených materiálů, protože výrobce počítá s tím, že se s předměty bude hýbat. Kromě plastu či odlehčených kovů se v posledních letech těší velké oblibě prvky ze speciální odolné látky, která je lehká a nevadí jí déšť ani prudké slunce. Velkou výhodou předmětů z látky je jejich skladebnost. Zpravidla zabírají velmi málo místa. Kromě různých nafukovacích pufů sem patří houpačky a sedátka ve tvaru stanu ad.

3. Je materiál odolný vůči větru a dešti?

Pokud nebudeme nábytek a prvky z balkonu každodenně uklízet, je zapotřebí vybírat materiály, kterým nevadí déšť ani prudké slunce. O tom samozřejmě informuje výrobce na přiloženém štítku. Pamatujte, že zmokne-li výrobek, pak by měl také rychle oschnout, nebo bychom ho měli snadno utřít. V případě výplní se proto informujte, zda promočení výrobku nevadí.

4. Máte zařízení kam dát?

Ať už koupíte sebezajímavější kus nábytku pamatujte, že většinu z nich budete muset na zimu uklidit. Přemýšlejte proto dopředu, zda vysněný kousek máte kam schovat, nebo ho musíte alespoň přikrýt.

5. Častokrát stačí maličkost…

Možná už venkovní nábytek máte koupený,ale chtěli byste alespoň nějaký šperk nebo maličkost. Pak bude stačit pěkný ubrus, podsedák nebo lucerna….

TERASA_MARKET

1. Polštář s výplní Gravel Retro Flowers, 43 x 43 cm, cena 499 Kč.

2. Závěsná lampa Tradit, lano, stínítko s průměrem 27 cm je z kovu. Cena 800 Kč.

3. Závěsné křeslo Monkey, rozměr 100 x 40 x 130 cm, nosnost 120 kg, cena 849 Kč.

4. Podsedák s výplní Gravel Roma, 42 x 42 cm, cena 699 Kč.

5. Podsedák s výplní Gravel Bird With Tulips, 42 x 42 cm, cena 699 Kč.

6. Sedací puf Karina, rozměr 45 x 45 cm x 45 cm, cena 4 423 Kč.

7. Sada 2 luceren House, dřevo/sklo/kov, rozměr 29 x 27 x 62 cm a 20 x 18 x 44 cm, cena 2 030 Kč.

8. Taburet Ottoman Natural, průměr 31 cm, výška 34 cm, cena 1 188 Kč.

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: archiv

Související články:

Jarní doplňky do vašeho interiéru a na zahradu

Stolky pro vaše pohodlí

V ložnici se i odpočívá

Zabydlené balkóny a terasy

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře