• Minimalistické tvary, maximum možností
  Novinky v kolekci KOLO Twins

  Současné trendy v zařizování koupelen jasně směřují k větší lehkosti. Kolekce KOLO Twins, která získala prestiží ocenění Red Dot Design Awards, je nyní obohacena o umyvadla Low Rim v moderním designu. Rozšířenou nabídku umyvadel provází i doplnění nových skříněk. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Jak na dětský pokoj pro školáka

  Máte doma ratolest, ze které se stává dítě školou povinné a v září usedne poprvé do lavice? Tato životní změna si žádá i zásah do vzhledu a uspořádání dětského pokoje. A prázdniny jsou ideální dobou, kdy můžete pro své potomky připravit místo, kde se budou cítit dobře nejen při učení. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Trendy krytiny do každé rodiny

  Poradíme vám, jak se zorientovat na trhu s podlahovými krytinami. Zaměříme se na současné trendy, řekneme si, kam se který materiál hodí, a které podlahoviny neomrzí ani za 10 let. Kontakt: KPP Související články: Vše o ekologických podlahách Švédka, kterou by chtěl mít doma každý Vinyl nebo laminát? Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Co je rekuperace tepla a jak může ušetřit peníze?

  Představte si situaci, kdy teplo z kuchyně, koupelny a jiných místností neodchází bez dalšího užitku, „ale recykluje“ se a vy je znovu použijete pro vytopení  domácnosti. Fikce? Kdepak, právě toto je základní princip rekuperace, který využívají nejen podniky, ale čím dál častěji i domácnosti. Sdílet článekKomentáře komentáře

Meibes nabízí zdarma nový program pro projektanty

Moderní uživatelské rozhraní, výrazná úspora času a kompletní dokumentace produktů i cenové kalkulace – to jsou jen některé z řady výhod výpočetního grafického programu.

Tento software určený projektantům toho umí mnohem víc. V současnosti patří k nejmodernějším projekčním systémům na českém i slovenském trhu. MEIBES nyní přichází s příležitostí stáhnout si jeho neplacenou firemní verzi na webových stránkách. Společnost, která je vlastníkem české multilicence pro firemní verzi TechCON, rovněž zajišťuje bezplatnou uživatelskou podporu. Jaké jsou tedy hlavní parametry tohoto programu? A v čem spočívají jeho velké výhody ve srovnání s konkurencí?

Hotový projekt zpracovaný v projekčním programu TechCon Meibes + COMAP

Hotový projekt zpracovaný v projekčním programu TechCon Meibes + COMAP

 

Prostorové zobrazení 3D

TechCON je moderní grafický výpočetní software určený k návrhu a zpracování projektů ústředního vytápění. Tvoří ho dva navzájem propojené moduly: Tepelné ztráty a Ústřední vytápění. Jedinečnou předností tohoto programu je dokonalý přehled při výpočtu tepelných ztrát budov a při řešení projektové dokumentace. Na rozdíl od jiných programů umožňuje špičkové zobrazení v prostoru 2D a 3D. Ať už se to týká konstrukce a výšky stěn či třeba umístění radiátorů, v prostoru 3D se bezpochyby jedná o nejvěrnější podobu s reálným projektem. Ta umožňuje maximální přehlednost po celou dobu realizace. Program dále řeší dimenzování otopných soustav a jejich hydraulické vyregulování, včetně podlahového vytápění a specifikace prvků.

TechCON načítá projekt ve formátech DWG či DXF, pozadí je možné načíst také ve formátu BMP. Pokud projektant dostane k dispozici půdorysy ve formátu obrázku, může si JPEG do BMP převést pomocí standardního programu „Malování“ ve Windows. Konečný výsledek je poté možné exportovat do souboru DXF a PDF, výpočty a specifikace pak do souboru HTML a XLS a PDF.

Projekt rodinného domu zpracovaný ve firemní verzi programu TechCON MEIBES + COMAP.

Projekt rodinného domu zpracovaný ve firemní verzi programu TechCON MEIBES + COMAP.

 

Rozšířená nabídka modulů

Další výhodou je modulární doplnění programu. Kromě standardních systémových prvků, které již TechCON nabízí pro tepelné ztráty, vytápění a podlahové vytápění, je software TechCON rozšířený o řadu vysoce sofistikovaných modulů. Tyto nadstavbové moduly, jsou „šité na míru“ produktům MEIBES. Firemní verze softwaru je tedy jakousi vývojářskou kooperací TechCON-MEIBES ve spolupráci s firmou COMAP a nabízí mnohem koncepčnější řešení projektování. Systémové zpracovávání celku každého projektu bylo pro společnost MEIBES od samého počátku klíčovým měřítkem při vytváření doplňkových modulů. U každého z nich se nabízí možnost nadstavby a inovace.

Multiformátové výstupy

Zatímco starší verze výpočtových programů pracují již od zadávání dat po konečný výstup převážně na tabulkové bázi, moderní grafické rozhraní TechCONu nabízí zcela přehledné vizuální prostředí, kdy po celou dobu realizace návrhu dochází k propojování tabulkového výpočtu s grafickou projekcí. TechCON projektantům samozřejmě i nadále umožňuje zvolit si obvyklý tabulkový výstup. Uživatelé tohoto programu však zcela jistě ocení jednu z jeho největších výhod, která přináší nejen velkou úsporu času, ale i výrazný obchodní potenciál. Jde o formu projekčního výstupu s automatickým zpracováním dokumentace a kompletním výpisem produktů včetně jejich cenové kalkulace. Tento výstup lze poté bez úprav využít jako hotovou nabídku pro investora či objednávku pro velkoobchodníky.

Vše na jednom místě

Přestože je software TechCON doplněn o nadstandardní moduly společnosti MEIBES, pro uživatelskou práci v bezplatné firemní verzi nejsou žádné další doplňky potřeba. Uživatelé, kteří si firemní verzi programu TechCON-MEIBES + COMAP stáhnou, již mají k dispozici kompletní řešení instalačních systémů včetně automatické aktualizace softwaru. Další z výhod firemní verze tohoto programu je také technická podpora společnosti MEIBES, která novým uživatelům nabízí zprostředkování individuálních a online školení. Přestože moderní grafické prostředí tohoto softwaru může na první pohled svádět k obavám z větší uživatelské a časové náročnosti, opak je pravdou. Grafické rozhraní, které TechCON nabízí, je mnohem přehlednější jak pro začátečníky, tak pro pokročilé projektanty. Kromě toho navíc získají přístup k dalším možným inovacím a systémovým nadstavbám, které už starší verze projekčních softwarů neumožňují. Zkušenější generace projektantů pro změnu jistě ocení, že s tímto softwarem mohou při realizaci projektu dosáhnout značnou úsporu času.

Odborné a technické poradenství:Meibes_Logo

Telefon: 284 00 10 81, e-mail: projekty@meibes.cz

Fotogalerie:

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře