• Kam umístit radiátor v koupelně?

  Divili byste se, kolik chyb se udělá pouhým špatným rozhodnutím při plánování umístěním radiátoru v koupelně. Právě proto představitelé švýcarského výrobce otopných těles, společnosti Zehnder, vypsali pro architekty a návrháře interiérů soutěž o nejzdařileji umístěný radiátor v koupelně. Výsledky předkládáme. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Proč lustr nesmí chybět v žádné místnosti

  Dříve se k osvětlení místnosti používalo pouze jedno centrálně umístěné světlo. I když se od té doby v zásadách osvětlení interiéru mnoho změnilo, lustr dodnes patří k oblíbeným a často vyhledávaným svítidlům. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Pěkně krytá záda

  Ložnice to není jen postel, ale i vše kolem ní. A přestože z lůžka nevidíte, co máte za zády, právě tato stěna je určujícím prvkem celkové atmosféry. Přinášíme řadu nápadů, jak tuto stěnu dekorovat, aby ložnice působila útulným dojmem. Ten totiž bude mít velký vliv na váš klidný spánek. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Philippe Starck poprvé v Praze

  Philippovi Starckovi bylo letos v lednu 68 let a ještě nebyl v Praze. Tedy až donedávna. 1. června tu byl prvně. Sice pouze na skok, ale pro milovníky designu to byl velký den. Přijal pozvání české společnosti Konsepti, která ve spolupráci s předním italským výrobcem osvětlení, společností Flos, uspořádala setkání, jehož hlavním aktérem byl jeden z jejich předních designérů – Philippe […]

KOUPELNOVÉ TRENDY – DÍL 2. KOSMICKÉ TOALETY

Vypadá to, že bez elektroniky se nevyčůráme. Ba ne, stále ještě existují toalety bez integrovaných obvodů. Sice nám neposvítí, neohřejí zadní část těla, ani nesklopí sedátko, ale k mání jsou. A je na nás, zda chceme zůstat u osvědčeného, nebo jít s dobou. Nastává éra kosmických toalet, které až na to jedno udělají všechno za nás.

Toaleta AquaClean Mera firmy Geberit patří ke špičce v tomto segmentu. Mj. má vysouvací rameno s několika druhy proudů, odsávání zápachu, vyhřívané sedátko ad. Vše řízeno elektronicky pomocí dálkového ovládání.

Toaleta AquaClean Mera firmy Geberit patří ke špičce v tomto segmentu. Mj. má vysouvací rameno s několika druhy proudů, odsávání zápachu, vyhřívané sedátko ad. Vše řízeno elektronicky pomocí dálkového ovládání.

Špičkové toalety mají mimo jiné integrovanou bidetovou spršku s několika druhy proudů, osoušení, odsávání zápachu, vyhřívané sedátko, poklop, který se před vámi sám zvedne a nově i dálkové ovládání ke všem funkcím. Elektronika umožňuje nastavit různé druhy programů, které si uživatel sám navolí podle svých potřeb a uloží do paměti. Tyto toalety patří k finančně náročným, cena se pohybuje kolem sta tisíce korun a výše podle vybavení. Na trhu jsou i modely „ochuzené“ o některé funkce, které sice dostatečně zvyšují komfort při používání toalety, avšak jejich cena je nižší a přátelštější k uživateli.

Toaleta TECEone má ovládání mechanické.

Toaleta TECEone má ovládání mechanické.

Nechceme měnit toaletu, ale chceme nadstandard

Pokud nechcete měnit celou toaletu, ale chcete nadstandardní zařízení s funkcí bidetu, pak můžete zvolit samostatné bidetové sedátko. Snadno se vymění za to stávající. Tento typ sedátka je vybaven mj. výsuvným ramenem s tryskou s možností nastavení intenzity proudu a vlastním zásobníkem na teplou vodu. Cena se pohybuje řádově kolem 10 000 Kč. K tomu, aby sedátko fungovalo, potřebujete přívod elektřiny.

Bidetové sedátko AquaClean 5000 plus, Geberit

Bidetové sedátko AquaClean 5000 plus, Geberit

Splachování je hygieničtější

Toaletu vybíráme také podle tvaru, který by se nám měl líbit a zároveň by se měl snadno udržovat. Tomu všemožně napomáhají výrobci. Kromě vnějšího tvaru, který je bez zbytečných záhybů a viditelných ukotvovacích šroubů, se v posledních letech soustředí na vnitřní tvar. Nyní se toalety navrhují bez vnitřního lemu, takže se nečistoty nemají kde usazovat a toaleta se mnohem snadněji čistí. K tomu napomáhá i povrchová úprava, o niž většina keramických závodů své výrobky doplňuje.

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: Geberit, TECE a archiv

Související články:

Koupelnové trendy – díl 1. SPRCHOVÁNÍ

Žhavé novinky z veletrhu ISH, které si nejspíš i koupíte

Bláznivé kouplenové trendy z veletrhu ISH, které si nejspíš nekoupíte

Německé sprchové kouty Hüppe

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře