• Kuchyňský ostrůvek? Rozhodně ano!

  Při plánování nové kuchyňské sestavy možná váháte, zda do ní naplánovat také kuchyňský ostrůvek. My jsme jednoznačně pro jeho zřízení. Aby ne. Podléhá veškerým moderním trendům a je praktickou součástí každé kuchyně. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • 7 TIPŮ, JAK NEJEN OPTICKY NAFOUKNOUT PŘEDSÍŇ

  Předsíň nebývá bohužel velká, a přitom právě v ní potřebujeme prostor na sezení a hodně úložného místa. Jak ji zařídit, abychom se v ní pohodlně obuli a zároveň pojala všechny naše boty, bundy a kabáty. A přitom ještě působila uklizeně a byla reprezentativním vchodem do našeho domova? Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Víte co jsou kokedamy?

  Pokojové rostliny nemusí být nutně jen v květináči nebo ve váze. Ať už bojujete o každý kousíček místa v bytě, nebo zkrátka máte rádi nápadité dekorace, oba případy můžete hravě vyřešit pomocí „zahrady na niti“. Kokedamy nebo květiny ve skleněné formě jsou křehké i překrásné. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Jak natřít pergolu, aby radost z nového nátěru vydržela co nejdéle

  Venkovní dřevo je po celý rok vystavováno nepříznivým povětrnostním vlivům v podobě prudkého slunečního záření, zvýšené vlhkosti, měnící se teploty. Základem úspěchu je kromě vysoké kvality a vysušení dřeva i samotný nátěr. Sdílet článekKomentáře komentáře

KOUPELNOVÉ TRENDY – DÍL 2. KOSMICKÉ TOALETY

Vypadá to, že bez elektroniky se nevyčůráme. Ba ne, stále ještě existují toalety bez integrovaných obvodů. Sice nám neposvítí, neohřejí zadní část těla, ani nesklopí sedátko, ale k mání jsou. A je na nás, zda chceme zůstat u osvědčeného, nebo jít s dobou. Nastává éra kosmických toalet, které až na to jedno udělají všechno za nás.

Toaleta AquaClean Mera firmy Geberit patří ke špičce v tomto segmentu. Mj. má vysouvací rameno s několika druhy proudů, odsávání zápachu, vyhřívané sedátko ad. Vše řízeno elektronicky pomocí dálkového ovládání.

Toaleta AquaClean Mera firmy Geberit patří ke špičce v tomto segmentu. Mj. má vysouvací rameno s několika druhy proudů, odsávání zápachu, vyhřívané sedátko ad. Vše řízeno elektronicky pomocí dálkového ovládání.

Špičkové toalety mají mimo jiné integrovanou bidetovou spršku s několika druhy proudů, osoušení, odsávání zápachu, vyhřívané sedátko, poklop, který se před vámi sám zvedne a nově i dálkové ovládání ke všem funkcím. Elektronika umožňuje nastavit různé druhy programů, které si uživatel sám navolí podle svých potřeb a uloží do paměti. Tyto toalety patří k finančně náročným, cena se pohybuje kolem sta tisíce korun a výše podle vybavení. Na trhu jsou i modely „ochuzené“ o některé funkce, které sice dostatečně zvyšují komfort při používání toalety, avšak jejich cena je nižší a přátelštější k uživateli.

Toaleta TECEone má ovládání mechanické.

Toaleta TECEone má ovládání mechanické.

Nechceme měnit toaletu, ale chceme nadstandard

Pokud nechcete měnit celou toaletu, ale chcete nadstandardní zařízení s funkcí bidetu, pak můžete zvolit samostatné bidetové sedátko. Snadno se vymění za to stávající. Tento typ sedátka je vybaven mj. výsuvným ramenem s tryskou s možností nastavení intenzity proudu a vlastním zásobníkem na teplou vodu. Cena se pohybuje řádově kolem 10 000 Kč. K tomu, aby sedátko fungovalo, potřebujete přívod elektřiny.

Bidetové sedátko AquaClean 5000 plus, Geberit

Bidetové sedátko AquaClean 5000 plus, Geberit

Splachování je hygieničtější

Toaletu vybíráme také podle tvaru, který by se nám měl líbit a zároveň by se měl snadno udržovat. Tomu všemožně napomáhají výrobci. Kromě vnějšího tvaru, který je bez zbytečných záhybů a viditelných ukotvovacích šroubů, se v posledních letech soustředí na vnitřní tvar. Nyní se toalety navrhují bez vnitřního lemu, takže se nečistoty nemají kde usazovat a toaleta se mnohem snadněji čistí. K tomu napomáhá i povrchová úprava, o niž většina keramických závodů své výrobky doplňuje.

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: Geberit, TECE a archiv

Související články:

Koupelnové trendy – díl 1. SPRCHOVÁNÍ

Žhavé novinky z veletrhu ISH, které si nejspíš i koupíte

Bláznivé kouplenové trendy z veletrhu ISH, které si nejspíš nekoupíte

Německé sprchové kouty Hüppe

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře