• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

Jaké barvy do dětského a studentského pokoje?

Dětský pokoj je pro svého obyvatele útočištěm. Je důležité, aby se tu dítě cítilo dobře a bezpečně. A je na jeho rodičích, aby takového účinku docílili. Vedle zařízení hrají podstatnou roli barvy. Díky nim totiž můžeme navodit požadovanou atmosféru.

Pravdou je, že vymalovat dětský pokoj není nijak složité, a použijeme-li vhodné barvy, pak i případný neúspěch lze docela snadno změnit. Ale my chceme uspět hned napoprvé.

Napoprvé

Proto volíme odolné a omyvatelné barvy, bez zápachu a bez uvolňování nebezpečných látek, vhodné pro alergiky. Přestože podle pediatrů jsou pro děti nejvhodnější pestré barvy, při volbě odstínu barvy do dětského pokoje bychom měli být maximálně obezřetní. Pravidlo pestrých barev se totiž vztahuje na hračky, kresby v knihách a podobně. A navíc platí zejména pro nemluvňata, u nichž pestré barvy přitahují pozornost. Na určení odstínu barvy stěn v dětském pokoji platí jiná pravidla. Obecně se doporučují pastelové odstíny, které navodí příjemnou atmosféru a v pokoji nejsou zvlášť výrazné. Syté barvy totiž mohou tříštit pozornost a některé dokonce neblaze působí na psychiku (např. některé výraznější odstíny červené).

Jaký odstín?

Prvořadým impulzem pro správný výběr odstínu je pohlaví a věk dítěte. Holčičky se budou dobře cítit v pokoji laděném do oranžové, růžové, červené, fialové a podobných „holčičích“ barev. Chlapci naopak ocení odstíny modré apod. Jednotlivé barvy můžeme mezi sebou samozřejmě kombinovat. Převažovat by ale vždy měl odstín vhodnější pro jeho obyvatele. V momentě, kdy jeden pokoj obývají obě pohlaví, se doporučuje volit kombinaci barev vhodných pro chlapce i dívku. Například kombinace zeleno-žluté.

Všeho s mírou

Vymalovat dětský pokoj ještě neznamená natřít barevně stěny v pokoji a nastěhovat nábytek. Nezapomeňte, že pro děti se navrhuje barevné úplně všechno – hračky, povlečení, knihy, ale i nábytek. Proto dopředu zvažte, ostatní zařízení, aby výsledek nepůsobil cirkusově. Zpravidla pomůže vymalovat jen některé ze stěn a to ještě 30-80 % barvy zvoleného odstínu. Poměrně často se místo standardního vymalování malují na stěnu obrázky. Kdo si netroufne, může oslovit někoho zručnější. Za přijatelnou cenovou úplatu tak mohou mít děti ve svém pokoji na stěně obrázek krtečka, králíky v klobouku anebo jiné dětské motivy v nadživotní velikosti. Ty dětský pokoj oživí a dodají mu ojedinělou atmosféru. Hitem poslední doby je speciální tužka na akrylátové barvy. Kreslíme jí zcela přirozeně na povrch stěny, přitom kresba vydrží podobně jako běžně vymalovaný pokoj.

Nechte barvy promluvit

Žlutá přináší do pokoje radost, život a zároveň kompenzuje nedostatek přirozeného světla v tmavší místnosti.

Červená je intenzivní, přitahuje oči miminek, a proto se doporučuje s ní pracovat velmi opatrně. Není vhodná pro hyperaktivní děti, těm klidnějším dodává více energie.

Oranžová spojuje pozitivní vlastnosti červené i žluté.

Modrá působí relaxačně a uklidňuje, zabraňuje nočním můrám. Vnáší ale do pokoje chlad, proto jsou vhodnější její světlejší odstíny.

Zelená symbolizuje svěžest, život, harmonii a bezpečí. Působí jemně na oči dítěte a zároveň vytváří hravou atmosféru.

Variabilní nábytkový program Diego je vyroben z lamino desek, jejichž povrch je plně omyvatelný. Tyto desky jsou vysoce kvalitní a odolné. ABS hrany dodávají luxusní vzhled a zároveň nejsou ostré. Cena vyobrazeného kompletu 16 027 Kč.

Variabilní nábytkový program Diego je vyroben z lamino desek, jejichž povrch je plně omyvatelný. ABS hrany dodávají luxusní vzhled a zároveň nejsou ostré. Postel se zásuvkou, rozměr 90 x 200 cm, cena 5 499 Kč,  skříň, rozměr 80 x 192 x 52 cm, cena 4 199 Kč, stůl, rozměr 100 x 50 x 79 cm, cena 2 299 Kč, nástěnná police, cena 1 399 KčCena vyobrazeného kompletu 16 027 Kč.

Které barvy se k sobě hodí? Řiďte se barevným schématem

 1. Harmonii získáte zvolením tří barev, které mohou být na barevném kole spojeny rovnostranným trojúhelníkem.
 2. Kontrastu docílíte, zkombinujete-li barvy ležící proti sobě. Ty spolu ladí a zároveň jsou výrazné.
 3. Souladu dosáhnete zvolením barev ležících vedle sebe nebo blízko sebe.
Barevné spektrum. Světlé odstíny místnost opticky zvětšují a prosvětlují. Jsou vhodné do malých prostor. Tmavé odstíny místnost opticky zmenšují. Nedoporučují se do malých prostor.

Barevné spektrum. Světlé odstíny místnost opticky zvětšují a prosvětlují. Jsou vhodné do malých prostor. Tmavé odstíny místnost opticky zmenšují. Nedoporučují se do malých prostor.

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: archiv

Související články:

Podlahy do dětského pokoje

Já budu spát nahoře

Dětské pokoje a loftové postele

Jeden pokoj pro dvě děti

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře