• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

Jak transformovat interiér do industriálního stylu

Líbí se vám industriální styl, ale už máte domov zařízený a nechcete ho výrazně měnit? Stačí třeba jen pár drobností, doplňků, detailů a požadovaného vzhledu můžete docílit. A ti, kteří mají hodně času a nevědí co s penězi, mohou měnit o něco víc.

Industriální styl vznikl v původních továrních halách, pro které jsou typická velká tabulková okna, vysoké stropy a rozlehlé prostory. Aby rekonstrukce takových místností nebyla výrazně finančně nákladná, vše se ponechalo, jak bylo, a to včetně povrchového vedení potrubí, případně neomítnutých stěn. Všechny tyto atributy jsou základem pro vzhled industriálního interiéru. Máte-li je, pak si je ponechte, případně jimi můžete svůj domov ozvláštnit. Pro proměnu vašeho domova však postačí i mnohem menší změny.

Kovová svítidla

Pokud váš domov zdobí běžné osvětlení, vyměňte je. Ideální jsou klasická kovová stínítka s velkými šrouby. Povrchová úprava kovu by měla korespondovat s celkovým zařízením. Například s nerezovou digestoří nebo troubou.

Nerezová industriální svítidla

Nerezová industriální svítidla

K tmavě pojatému interiéru volme i tmavší povrchovou úpravu.

K tmavě pojatému interiéru volme i tmavší povrchovou úpravu svítidla.

Proměňte stěny

Nejjednodušší změnu docílíte proměnou stěn. Zvolit můžete malbu, tapetu anebo třeba obklad. V tomto případě to jsou kovové pláty, které mohou být buď z tmavého nerezu, nebo i keramické dlažby, která dnes už velmi věrně imituje kovy.

K lampě ladí jak podnoží stolu a židlí, tak i obkladu stěn.

K lampě ladí jak podnoží stolu a židlí, tak i obklad stěn.

Tovární doplněk

Barely, nářadí, kladky, trubky…to vše do industriálního interiéru patří. Najdete-li podobný doplněk, pak neváhejte ani minutu a pořiďte si ho. Existují i firmy, které se specializují na výrobu nábytku z částí aut, letadel, lokomotiv… Ty všechny budou industry interiérům slušet.

Barel jako noční stolek. A nádavkem ještě stěna z cihel.

Barel jako noční stolek. A nádavkem ještě tapeta s dekorem cihel.

Kovové regály

Hodí se vše, co připomíná továrenské regály. Ideální jsou viditelné nýty a tmavý kov. Jak vidíte, můžete takové police použít v kuchyni, ale stejně dobře poslouží třeba i jako knihovna.

Kovové otevřené police připomínají továrenské regály.

Kovové otevřené police připomínají továrenské regály.

Cihlová zeď

Je-li na vás barva cihel moc tmavá, můžete je natřít. Velmi často se používá bílá, což místnost prosvětlí. Nezapomeňte na detaily, jako jsou lampy nebo nerezová kolečka na nábytku. Velkou měrou přispěje k dokonalému vzhledu i kovové schodiště.

Cihlová zeď do industriálního interiéru rozhodně patří.

Cihlová zeď do industriálního interiéru rozhodně patří.

Židle

Tvar a provedení židlí zcela promění duch vašeho domova. V tomto případě připomínají starobylé pracovní židle, kterých se možná chtěl kdysi někdo zbavit. Možná nebudou ani výrazně pohodlné, ale jejich konstrukce a provedení sedáku s opěrkou je přesně to, co vdechne vaší kuchyni ten správný industriální nádech. Všimněte si ještě dalších doplňků, jako např. nerezového toustovače, polic a samozřejmě svítidel.

Modrá barva výborně doplňuje nerezové i měděné prvky.

Modrá barva výborně doplňuje nerezové i měděné prvky.

Připravila: Lenka Zahradníková, Foto: Vintage Industrial Style, Interior Housing, Pinterest a archiv

Související články:

Industriální interiéry, které si bezpochyby zamilujete

Hodiny ve vintage interiéru

10 trendů pro váš obývací pokoj

Kuchyně s příchutí vintage

Vintage styl v současném interiéru

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře