• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

Hodiny ve vintage interiéru

I když většina z nás používá hodiny na svém mobilním zařízení, do svých domovů si je stále pořizujeme, a to nejen jedny, ale hned několikery, a velké, aby byly vidět. Dnes jsou již především ozdobou našich domovů a naším úkolem je v první řadě vybrat správný styl, aby vhodně doplnily celek.

Málokdo ví, co všechno předcházelo tomu, že si tento dnes už naprosto běžný měřič času můžeme pověsit na svou zeď. Do středověku se používaly přesýpací hodiny, vodní hodiny nebo sluneční hodiny. První hodiny s kolečky se dochovaly z přelomu 13. a 14. století. Nejprve se hodiny používaly na věžích, první z nich dokonce neměly ani ručičky. Ty byly přidány až na konci 16. století, ručička na odměření vteřin vznikla dokonce až okolo roku 1800. V interiérech se hodiny začaly objevovat v 15. století. Nejprve kyvadlové hodiny, za jejichž vznikem stojí Christiaan Huygens pak v 17. století. O dvě století později vznikly první elektrické hodiny a v roce 1949 přišly na svět první atomové hodiny.

V slunných místnostech a na světlou malbu můžete pořídit nadstandardně velké hodiny. Aby vynikly nechte je na samostatné stěně.

V slunných místnostech a na světlou malbu můžete pořídit nadstandardně velké hodiny. Aby vynikly, nechte je na samostatné stěně.

Hodiny a feng shui

Z pohledu čínského učení jsou hodiny velmi důležitým prvkem v interiéru. Měly by být umístěny na viditelném místě a jejich velikost by měla úměrně odpovídat rozměru stěny, na které jsou pověšeny. Hodiny vždy musí jít a musí ukazovat přesný čas. V opačném případě může být jejich majitel zpomalen, nebo dokonce zastaven. Dbejte tedy, aby všechny stroje času ve vaší domácnosti byly funkční a všechny ukazovaly stejný čas.

Všechny hodiny ve vaší domácnosti musí být funkční a musí ukazovat správný čas.

Všechny hodiny ve vaší domácnosti musí být funkční a musí ukazovat správný čas.

Hodiny v interiéru

Hodiny do našich domovů bezpochyby patří, a to i přes to, že je většinou používáme na mobilním telefonu. Jsou dekorativním doplňkem, a proto by měly být na místě, kde zastanou funkci například obrazu, ale i tam, kde budou praktické. Mnohým se může zdát, že by neměly chybět v domácí kanceláři, ale hodiny jsou symbolem pomíjivosti času. Jsou protikladem dlouhověkosti a do kanceláří se zkrátka nehodí. Naproti tomu je můžeme umístit třeba do vstupní chodby, kde můžeme očkem kontrolovat, zda ještě stihneme ranní autobus, chybět by neměly v kuchyni ani obývacím pokoji. V ložnici mohou narušovat harmonii, podobně i u jídelního stolu.

Fotogalerie:

Text: Karolína Sornas, Foto: Hobby Lobby, Harpes Bazzar, Restoration Hardware, Pinterest a archiv

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře