• Od dlaždiček k (významným) plnovousům

  Oslí můstek je výraz, který se uplatňuje zejména v řečnictví. Označuje obratné nebo naopak nešikovné propojení dvou jinak nesouvisejících témat. Tak praví Wikipedie. A každý řečník, novinář nebo moderátor by vám potvrdil, že vymyslet dobrý oslí můstek není vůbec jednoduché. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Jaké budou nejvyšší výdaje při rekonstrukci domu

  V některých případech je výhodnější koupit starý dům a ten rekonstruovat, než si pořídit bydlení nové. Důvodů může být hned několik. Pádným argumentem je rozdílnost cen mezi novostavbou a původní stavbou a častokrát hraje významnou roli lokace nemovitosti. Zatímco novostavby bývají postaveny na zelené louce, původní domky bývají v dochozí vzdálenosti od MHD, škol, lékařů, potravin […]

 • Jak v kuchyni vše sladit

  Kuchyňský prostor musí být sice řešen co možná nejefektivněji s důrazem na funkční prvky, ale primárně nás stejně zajímá jedna jediná věc: vzhled. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Jak na zelenou vodu v bazénu

  Pokud dáváte přednost koupání v rybníku před bazénem, a to kvůli bazénové chemii, pak zpozorněte. Našli jsme řešení, jak bazén ošetřit bez volného chlóru. Chlordioxid vyhovuje atopikům i alergikům a navíc vám jeho správným používáním bazén nezezelená, jak se častokrát stává v případě používání bazénové chemie.  Sdílet článekKomentáře komentáře

Ekologické podlahy Wineo PURLINE nově se zámkovým spojem

Podlahová krytina Wineo Purline je vyrobena z bio-polyuretanu a dalších přírodních a obnovitelných surovin bez chloru, plastifikátorů a rozpouštědel, takže nezatěžuje lidské zdraví ani životní prostředí. Navíc nabízí dekory, které předčí zdařilé imitace u kvalitních vinylových i laminátových podlah.

Je nenáročná na údržbu, neklouže, nestudí a i přes organickou podstatu disponuje vlastnostmi vysoce odolných podlah z tvrzeného vinylu. Hodí se do každé místnosti vašeho domu a bytu, včetně dětských pokojů a koupelen. 

Nově je řada rozšířena o Wineo 1000 Wood a Stone se zámkovým spojem a možností plovoucí pokládky. Tyto udržitelné podlahy se zátěžovou třídou 23/32 a kvalitou “Made in Germany” jsou ideální pro bytové využití. Kolekce Stone zahrnuje osm dekorů kamene a série Wood má 20 dekorů různých druhů dřevin. Vnější úprava závisí na konkrétním dekoru, kamenné dílce mají převážně perleťový povrch, dřevěná prkna zase reálnou či výraznou strukturu.

Ekologická elastická podlaha Wineo Purline 1000

Ekologická elastická podlaha Wineo Purline 1000

 

Podlahy Wineo PURLINE nevyžadují speciální údržbu, díky dokonale uzavřenému povrchu k čištění postačí i čistá voda.

Mají vysokou odolnost, zatížení těžkým nábytkem ani kolečkovými židlemi je nepoškodí. Stabilita u nich byla navýšena vytvrzením skelným vláknem. Jsou zcela bez výparů, bezpečné pro lidské zdraví, neobsahují PVC, chlor, změkčovadla ani rozpouštědla. Výrobce zpracovává bio-polyuretan, dále řepkový nebo ricinový olej, výroba probíhá zcela bez chemických přísad.

Dekor Calistoga cream

Dekor Calistoga cream

 

K silným stránkám patří pružnost, díky které se při chůzi nezatěžují klouby, hřejivý povrch i pro bosou nohu a nenáchylnost na působení vlhkosti. Spíše měkký a tichý povrch této podlahové krytiny přispívá k příjemné akustice v místnosti.

Konstrukční tloušťka dílců se zámkovým spojem je pouhých 5 mm. S tepelným odporem 0,01 (m²K)/W se skvěle hodí k umístění na podlahové topení, zapotřebí je pouze vhodná podložka. Zámkový spoj usnadňuje a urychluje pokládku. Výhodou je i možnost následného rozebrání krytiny, aniž by byla zničena. Podklad by měl být suchý, rovný a čistý, bez jakýchkoli nedokonalostí v podobě prasklin a kamínků. Kromě nových kolekcí se zámkovým spojem lze vybírat také z konstrukcí určených k pokládce lepením.

Doporučovaná prodejní cena dekorů organické řady Wineo 1000 Wood a Stone se zámkem je 1 392 Kč/m2 včetně DPH.

Fotogalerie:

Podlahy značky Wineo na český trh dováží společnost Kratochvíl parket profi, s.r.o.
Pro více informací navštivte naše stránky.

KPP_CZ_NEG

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře