• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

Co vám možná nedojde při koupi loftového bytu

Když se řekne loft, většina z nás si představí krásný byt s otevřeným patrem. Vzdušný prostor, hodně oken a světla – ano, je to tak. Za tímto dojmem  se ovšem skrývá i šest celkem podstatných ALE. To v případě, kdy se rozhodnete nežít jako kůl v plotě,  budete odvážní a budete s někým bydlet.

Ale 1 Nulové soukromí

V propojeném prostoru se až na výjimky, tedy toaletu, nemáte kam zavřít. Takže pokud tu bydlí dva lidé, vědí o sobě úplně všechno. Vhodný je proto tento byt pro čerstvě zamilovaný pár. Jinak může dojít velmi rychle k ponorkové nemoci. Zároveň pokud pracujete doma, je víc než pravděpodobné, že toho moc neuděláte, protože se navzájem budete rušit.

Loftový byt je k pohodlnému bydlení ideální pro jednoho, maximálně pro dva lidi.

Loftový byt je k pohodlnému bydlení ideální pro jednoho, maximálně pro dva lidi.

Ale 2 Rušivé světlo

I přestože jste v páru oba sovy (nebo skřivani), tu a tam chce jít jeden spát dřív, druhý později, a pokud třeba žena uklízí dole kuchyni – na což potřebuje vidět, takže bude rozsvíceno -, partnera tím bude rušit.

Loftové byty jsou nejčastěji z rekonstruovaných bývalých továrních hal.

Loftové byty jsou nejčastěji z rekonstruovaných bývalých továrních hal.

Ale 3 Rušivý hluk

A s tím souvisí samozřejmě i hluk. Při ukládání nádobí usne málokdo, ale můžeme být i trochu přízemní a předpokládat, že jeden z partnerů se bude chtít koukat na televizi. Její zvuk bude druhého z obyvatel samozřejmě rušit. Možná se to dá vydržet den, dva, ale měsíce?

Ale 4 Větší náklady na vytápění

Otevřený prostor do patra je krásný, ale pokud chcete mít doma příjemné tepelné podmínky, počítejte s tím, že budete muset topit víc, než kdyby byly místnosti oddělené. Teplo navíc stoupá nahoru, takže aby vám bylo dole teplo, musíte přidat pod kotel.

Ale 5 Nahoře je vedro a dole zima

A to je další problém. V těchto bytech bývá zpravidla v horním patře  ložnice, a jak asi dobře víte, v přetopené místnosti se špatně spí. Takže budete nahoře větrat a dole topit. Řešením je dobře navržený systém topení, tedy před koupí loftového bytu řádně zvažte možnosti.

Ale 6 Investice do budoucna?

Pořídíte-li si loftový byt jako startovací a předpokládáte, že se v brzké době usadíte a budete mít děti, pak je tento druh bydlení skutečně nevhodný a s malým dítětem v něm vydrží jen silné nátury, neřku-li, že ten, kdo hlavně bude rušený, je dítě. Což se může projevit i na jeho pozdější psychice. Rozhodnete-li se pro krásný loftový byt, pak ho berte spíš jako investici do budoucna s vizí, že se v případě, když se rozrostete, rychle přestěhujete a tento byt pronajmete.

Text: Karolína Sornas, Foto: Pinterest a archiv

Související články:

Ložnice v otevřeném patře

Rychlá proměna interiéru

Jak využít místo pod schody

 

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře