• Kuchyňský ostrůvek? Rozhodně ano!

  Při plánování nové kuchyňské sestavy možná váháte, zda do ní naplánovat také kuchyňský ostrůvek. My jsme jednoznačně pro jeho zřízení. Aby ne. Podléhá veškerým moderním trendům a je praktickou součástí každé kuchyně. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • 7 TIPŮ, JAK NEJEN OPTICKY NAFOUKNOUT PŘEDSÍŇ

  Předsíň nebývá bohužel velká, a přitom právě v ní potřebujeme prostor na sezení a hodně úložného místa. Jak ji zařídit, abychom se v ní pohodlně obuli a zároveň pojala všechny naše boty, bundy a kabáty. A přitom ještě působila uklizeně a byla reprezentativním vchodem do našeho domova? Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Víte co jsou kokedamy?

  Pokojové rostliny nemusí být nutně jen v květináči nebo ve váze. Ať už bojujete o každý kousíček místa v bytě, nebo zkrátka máte rádi nápadité dekorace, oba případy můžete hravě vyřešit pomocí „zahrady na niti“. Kokedamy nebo květiny ve skleněné formě jsou křehké i překrásné. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Jak natřít pergolu, aby radost z nového nátěru vydržela co nejdéle

  Venkovní dřevo je po celý rok vystavováno nepříznivým povětrnostním vlivům v podobě prudkého slunečního záření, zvýšené vlhkosti, měnící se teploty. Základem úspěchu je kromě vysoké kvality a vysušení dřeva i samotný nátěr. Sdílet článekKomentáře komentáře

Chytrý produkt pro chytrou domácnost

Probouzíte se ráno do sluncem zalité místnosti? První týden po mrazivých dnech vás to možná bude bavit, ale jakmile vás každý den v pět ráno zlaté paprsky donutí schovat hlavu pod polštář, entuziasmus se postupně začne vytrácet. Ani například při práci na počítači není příjemné, když slunce praží přímo do očí. Vyhněte se tedy možnému zánětu spojivek nebo pochroumaným nervům a podnikněte preventivní opatření.

Stínění oken v podobě žaluzií vzniklo ve Francii na počátku 19. století a do ostatních koutů Evropy a Ameriky se rozšířilo v 18. století. Ve 30. letech 20. století dokonce v New Yorku nebyla jediná kancelář, která by neměla žaluzie nebo rolety, které vznikly a byly patentovány právě v USA. Od té doby se především v technologii výroby hodně změnilo. Faktem zůstává, že rolety a žaluzie dodávají oknům sofistikovaný a úplný vzhled. 

Venkovní žaluzie dovedou zadržet až 94 % tepelné energie

Venkovní žaluzie dovedou zadržet až 94 % tepelné energie

Na parádu i pro užitek

Nejenom, že si díky žaluziím či roletám vytvoříte soukromí a doladíte celkový vzhled domu, ale zároveň můžete za pomoci venkovních žaluzií dosáhnout tepelných úspor.

Věděli jste, že právě venkovní žaluzie dovedou zadržet až 94 % tepelné energie, což je zhruba desetinásobek toho, co zvládnou vnitřní? Díky technologii pasivního chlazení zároveň nedojde k přehřátí interiéru.

Tyto produkty jsou výhodné také v tom, že je možná jejich dodatečná montáž i na již postavený dům a není nutná jejich instalace už v rámci hrubé stavby nového domu. Navíc máte možnost vybrat si ze tří různých typů provedení a nespočtu barevných variant, tudíž můžete vzhled domu vyladit podle svých představ. A pokud se bojíte toho, že byste snad všechna okna museli při každé příležitosti zatahovat ručně, pak jsou vaše obavy zbytečné. S žaluziemi je možné manipulovat pomocí dálkového ovládání, zároveň také automatické produkty mohou být vybavené čidly, která reagují na sluneční svit a povětrnostní podmínky a samovolně se aktuálním podmínkám přizpůsobují. 

Rolety firm yLomax je možné vybírat z široké škály barev, takže budou ladit s interiérem.

Rolety firmy Lomax je možné vybírat z široké škály barev, takže budou ladit s interiérem.

Společnost Lomax nabízí chytré řešení ovládání topení, žaluzií, garážových vrat a dalších částí domu pomocí systému iO homecontrol. Že nevíte, o co se jedná? Systém může mít například podobu aplikace na vašem mobilním telefonu nebo ovládání, díky čemuž jste schopní ovládat všechny definované části domu.

Pomocí systému iO homecontrol můžeme ovládat topení, žaluzie, garážová vrata a dalších části domu.

Pomocí systému iO homecontrol můžeme ovládat topení, žaluzie, garážová vrata a dalších části domu.

Nejširší uplatnění pravděpodobně najde zřejmě možnost nastavení topení tak, abyste se z práce či ze školy vrátili do již vyhřátého domu. Zároveň ale může být pěkným zpříjemněním dne fakt, že se všechny okenní rolety vytáhnou ráno automaticky a vy si sluneční paprsky dopřejete přesně v tu chvíli, kterou si sami určíte.  

Kontakt: Lomax

Lomax_logo

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře