• Kam umístit radiátor v koupelně?

  Divili byste se, kolik chyb se udělá pouhým špatným rozhodnutím při plánování umístěním radiátoru v koupelně. Právě proto představitelé švýcarského výrobce otopných těles, společnosti Zehnder, vypsali pro architekty a návrháře interiérů soutěž o nejzdařileji umístěný radiátor v koupelně. Výsledky předkládáme. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Proč lustr nesmí chybět v žádné místnosti

  Dříve se k osvětlení místnosti používalo pouze jedno centrálně umístěné světlo. I když se od té doby v zásadách osvětlení interiéru mnoho změnilo, lustr dodnes patří k oblíbeným a často vyhledávaným svítidlům. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Pěkně krytá záda

  Ložnice to není jen postel, ale i vše kolem ní. A přestože z lůžka nevidíte, co máte za zády, právě tato stěna je určujícím prvkem celkové atmosféry. Přinášíme řadu nápadů, jak tuto stěnu dekorovat, aby ložnice působila útulným dojmem. Ten totiž bude mít velký vliv na váš klidný spánek. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Philippe Starck poprvé v Praze

  Philippovi Starckovi bylo letos v lednu 68 let a ještě nebyl v Praze. Tedy až donedávna. 1. června tu byl prvně. Sice pouze na skok, ale pro milovníky designu to byl velký den. Přijal pozvání české společnosti Konsepti, která ve spolupráci s předním italským výrobcem osvětlení, společností Flos, uspořádala setkání, jehož hlavním aktérem byl jeden z jejich předních designérů – Philippe […]

Chytrý produkt pro chytrou domácnost

Probouzíte se ráno do sluncem zalité místnosti? První týden po mrazivých dnech vás to možná bude bavit, ale jakmile vás každý den v pět ráno zlaté paprsky donutí schovat hlavu pod polštář, entuziasmus se postupně začne vytrácet. Ani například při práci na počítači není příjemné, když slunce praží přímo do očí. Vyhněte se tedy možnému zánětu spojivek nebo pochroumaným nervům a podnikněte preventivní opatření.

Stínění oken v podobě žaluzií vzniklo ve Francii na počátku 19. století a do ostatních koutů Evropy a Ameriky se rozšířilo v 18. století. Ve 30. letech 20. století dokonce v New Yorku nebyla jediná kancelář, která by neměla žaluzie nebo rolety, které vznikly a byly patentovány právě v USA. Od té doby se především v technologii výroby hodně změnilo. Faktem zůstává, že rolety a žaluzie dodávají oknům sofistikovaný a úplný vzhled. 

Venkovní žaluzie dovedou zadržet až 94 % tepelné energie

Venkovní žaluzie dovedou zadržet až 94 % tepelné energie

Na parádu i pro užitek

Nejenom, že si díky žaluziím či roletám vytvoříte soukromí a doladíte celkový vzhled domu, ale zároveň můžete za pomoci venkovních žaluzií dosáhnout tepelných úspor.

Věděli jste, že právě venkovní žaluzie dovedou zadržet až 94 % tepelné energie, což je zhruba desetinásobek toho, co zvládnou vnitřní? Díky technologii pasivního chlazení zároveň nedojde k přehřátí interiéru.

Tyto produkty jsou výhodné také v tom, že je možná jejich dodatečná montáž i na již postavený dům a není nutná jejich instalace už v rámci hrubé stavby nového domu. Navíc máte možnost vybrat si ze tří různých typů provedení a nespočtu barevných variant, tudíž můžete vzhled domu vyladit podle svých představ. A pokud se bojíte toho, že byste snad všechna okna museli při každé příležitosti zatahovat ručně, pak jsou vaše obavy zbytečné. S žaluziemi je možné manipulovat pomocí dálkového ovládání, zároveň také automatické produkty mohou být vybavené čidly, která reagují na sluneční svit a povětrnostní podmínky a samovolně se aktuálním podmínkám přizpůsobují. 

Rolety firm yLomax je možné vybírat z široké škály barev, takže budou ladit s interiérem.

Rolety firmy Lomax je možné vybírat z široké škály barev, takže budou ladit s interiérem.

Společnost Lomax nabízí chytré řešení ovládání topení, žaluzií, garážových vrat a dalších částí domu pomocí systému iO homecontrol. Že nevíte, o co se jedná? Systém může mít například podobu aplikace na vašem mobilním telefonu nebo ovládání, díky čemuž jste schopní ovládat všechny definované části domu.

Pomocí systému iO homecontrol můžeme ovládat topení, žaluzie, garážová vrata a dalších části domu.

Pomocí systému iO homecontrol můžeme ovládat topení, žaluzie, garážová vrata a dalších části domu.

Nejširší uplatnění pravděpodobně najde zřejmě možnost nastavení topení tak, abyste se z práce či ze školy vrátili do již vyhřátého domu. Zároveň ale může být pěkným zpříjemněním dne fakt, že se všechny okenní rolety vytáhnou ráno automaticky a vy si sluneční paprsky dopřejete přesně v tu chvíli, kterou si sami určíte.  

Kontakt: Lomax

Lomax_logo

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře