• Minimalistické tvary, maximum možností
  Novinky v kolekci KOLO Twins

  Současné trendy v zařizování koupelen jasně směřují k větší lehkosti. Kolekce KOLO Twins, která získala prestiží ocenění Red Dot Design Awards, je nyní obohacena o umyvadla Low Rim v moderním designu. Rozšířenou nabídku umyvadel provází i doplnění nových skříněk. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Jak na dětský pokoj pro školáka

  Máte doma ratolest, ze které se stává dítě školou povinné a v září usedne poprvé do lavice? Tato životní změna si žádá i zásah do vzhledu a uspořádání dětského pokoje. A prázdniny jsou ideální dobou, kdy můžete pro své potomky připravit místo, kde se budou cítit dobře nejen při učení. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Trendy krytiny do každé rodiny

  Poradíme vám, jak se zorientovat na trhu s podlahovými krytinami. Zaměříme se na současné trendy, řekneme si, kam se který materiál hodí, a které podlahoviny neomrzí ani za 10 let. Kontakt: KPP Související články: Vše o ekologických podlahách Švédka, kterou by chtěl mít doma každý Vinyl nebo laminát? Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Co je rekuperace tepla a jak může ušetřit peníze?

  Představte si situaci, kdy teplo z kuchyně, koupelny a jiných místností neodchází bez dalšího užitku, „ale recykluje“ se a vy je znovu použijete pro vytopení  domácnosti. Fikce? Kdepak, právě toto je základní princip rekuperace, který využívají nejen podniky, ale čím dál častěji i domácnosti. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Byt v Miláně
 • Byt v Miláně

Byt s výhledem na milánskou katedrálu Narození Panny Marie

V domě původní zástavby italského Milána získal návrhář Mario Mazzer nabídku na rekonstrukci mezonetového bytu, které se ujal rád, byť tedy po svém.

Na základě požadavků jeho majitelů připravil první návrhy dispozičního řešení, které vycházely z toho, že byt budou obývat jen dva dospělí. Do prvního patra situoval velkorysý polyfunkční prostor, ve kterém je spojena kuchyňská linka s jídelním stolem a nechybí rozměrná sedací souprava. Po schodech nahoru se vchází do patra, kam designér situoval pracovnu. 

Součástí bytu byl i balkón, který Mario doporučil připojit ke společenskému prostoru, čímž ho zvětšil. Na okolní překrásné stavby a zejména na střechu katedrály Narození Panny Marie je díky velkým oknům stále vidět, což vnáší do interiéru velmi silnou atmosféru.

Většina zařízení v bytě má zaoblené tvary, což vnáší do interiéru soulad. Křesílka Lips pocházejí od firmy Alma design.

Většina zařízení v bytě má zaoblené tvary, což vnáší do interiéru soulad. Křesílka Lips pocházejí od firmy Alma design.

Elegantní a vyvážená atmosféra

Majitelé bytu si přáli zařízení, které bude z přírodních materiálů a bude mít vysokou kvalitu zpracování. Mario navrhl základní prvky interiéru v tmavších odstínech, dřevěná podlaha prochází celým bytem a je doplňující k dřevěné dýze na vestavěných skříních, které jsou v zaobleném tvaru. Právě tvary jsou určující v celém bytě. Přestože jsou velmi jednoduché, nepůsobí stroze a návštěvník se tu cítí útulně. Ostatně většina nábytku je vyrobena na míru prostoru, čímž působí domov kompaktně a uceleně.

Součástí kuchyňské linky jsou vestavěné spížní skříně, které téměř splývají se stěnou, čemuž napomáhá i odstín dvířek. Samotná linka se nese v jemných šedivých tónech s nerezovými doplňky, pracovní deska plynule přechází v menší jídelní bar pro rychlé občerstvení. Hlavní jídelní stůl se nachází v těsné blízkosti a je kulatý. Tomu odpovídá i tvar křesílek Lips (Alma Design) se zaobleným tvarem sedáku včetně područek.

Samotou kapitolou je osvětlení, které je až na pár designových kousků umně skryto v podhledech. Osvětluje se tak nejen samotný prostor, ale i některé niky, ve kterých majitelé vystavují umělecká díla. Ta si manželé přivážejí ze svých cest po světě. 

Ložnice je nevelká, ale útulná

K tmavým materiálům vybral Mario Mazzer postel se záhlavím čalouněným tmavě hnědou kůží a v podobném odstínu se nese i dýha na rámu postele i nočních stolcích. Osvětlení je kromě nástěnných svítidel doplněno úsměvnými stolními lampami a znovu nepřímým osvětlením, které je zabudované v sádrokartonu. Koncept celého bytu se podařilo sjednotit do posledního detailu, a tak bez nadsázky můžeme konstatovat, že „Made in Italy“ zkrátka funguje.

Ložnice není velká, ale z jejích oken je možné pozorovat střechy milánských staveb.

Ložnice není velká, ale z jejích oken je možné pozorovat střechy milánských staveb.

Fotogalerie:

Text: Lenka Zahradníková, Foto: Cavalleri Comunicazione

Související články:

Atraktivní bydlení na 30 m2

Italové to zkrátka umí

Bydlíme v Říme. Stylově!

Soběstačný dům v Chocni

Byt s vanou v kuchyni. Proč ne?

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře