• Minimalistické tvary, maximum možností
  Novinky v kolekci KOLO Twins

  Současné trendy v zařizování koupelen jasně směřují k větší lehkosti. Kolekce KOLO Twins, která získala prestiží ocenění Red Dot Design Awards, je nyní obohacena o umyvadla Low Rim v moderním designu. Rozšířenou nabídku umyvadel provází i doplnění nových skříněk. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Jak na dětský pokoj pro školáka

  Máte doma ratolest, ze které se stává dítě školou povinné a v září usedne poprvé do lavice? Tato životní změna si žádá i zásah do vzhledu a uspořádání dětského pokoje. A prázdniny jsou ideální dobou, kdy můžete pro své potomky připravit místo, kde se budou cítit dobře nejen při učení. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Trendy krytiny do každé rodiny

  Poradíme vám, jak se zorientovat na trhu s podlahovými krytinami. Zaměříme se na současné trendy, řekneme si, kam se který materiál hodí, a které podlahoviny neomrzí ani za 10 let. Kontakt: KPP Související články: Vše o ekologických podlahách Švédka, kterou by chtěl mít doma každý Vinyl nebo laminát? Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Co je rekuperace tepla a jak může ušetřit peníze?

  Představte si situaci, kdy teplo z kuchyně, koupelny a jiných místností neodchází bez dalšího užitku, „ale recykluje“ se a vy je znovu použijete pro vytopení  domácnosti. Fikce? Kdepak, právě toto je základní princip rekuperace, který využívají nejen podniky, ale čím dál častěji i domácnosti. Sdílet článekKomentáře komentáře

Asymetrie koupelně sluší

Už vám ta strohost v interiérech leze na nervy? A co je třeba ozvláštnit asymetrickými prvky? Stačí jeden a výsledná podoba dostane úplně jiné „grády“. V koupelnovém prostoru to platí dvojnásob.

Koupelna totiž nebývá moc velká a ve většině případů preferujeme praktickou stránku před estetickou. I tak pro vás máme několik tipů, jak ji jednoduše oživit.

Hřejivé a praktické

Jednou z méně obvyklých možností je použití asymetrického radiátoru, který se však dostává čím dál více do hledáčku architektů a designérů. Kromě toho, že v koupelně působí skutečně jako šperk, je také velmi praktický. Ramena jsou přístupná po celé výšce radiátoru, takže uživatelé mohou pohodlně zavěšovat ručníky v jakékoliv výšce. Navíc jich radiátor pojme mnohem víc než standardní žebřík. Design asymetrických radiátoru je nadčasový, vybírat můžete z kulatých trubek a ti, co preferují zcela rovné linie, mohou dát přednost elegantním širším plochám. Od věci není ani připomenout, že většinu asymetrických radiátorů lze připojit do teplovodní soustavy nebo do elektřiny, používat se mohou také kombinovaně.

Umyvadla s bonusem

Přesně tak by se mohla nazývat asymetrická umyvadla, jejichž odkládací plocha je na levé, nebo pravé straně od mycího prostoru. Navrhují a vyrábějí se buď z estetického hlediska, protože designéři se při jejich tvorbě mohou skutečně vyřádit. Anebo jde o praktickou stránku. Modely jsou totiž vhodné i do malých koupelen, kde jsme šťastni za každý kus odkládacího místa. V nabídce jsou i typy umyvadel, jejichž mycí prostor je vychýlen z hlavní osy a je pootočený. To je praktické zejména, je-li umyvadlo umístěné v rohu, protože pro uživatele představuje komfortnější užívání.

Keramické umyvadlo postavené na desce z kolekce Le Giare, Cielo

Keramické umyvadlo postavené na desce z kolekce Le Giare, Cielo

Co bychom u vany nečekali

Asymetrii můžeme najít i u van. Jsou to ty modely, u kterých není dodržována symetrie mezi délkou a šířkou. Stojí tak na půl cesty mezi rohovou a obdélníkovou vanou. Rozměry asymetrické vany se pohybují už od 75 cm na šířku a 140 cm délku, jsou proto vhodné i do malých a menších koupelen. Největší výhodou asymetrických van je ale jejich překvapivě velký vnitřní prostor. Koupající člověk leží na celkové ploše vany vlastně našikmo, takže může využít pro svou pohodu větší délku, než je reálná délka, kterou vana zabírá u stěny. Asymetrické vany mívají i integrovaná sedátka, podle jejichž umístění se rozlišuje levá a pravá varianta. Není výjimkou, že jejich součástí je dostatečně velký odkládací prostor, který se vždy hodí na hygienické pomůcky.

Asymetrické vany poskytují poměrně velkou dokládací plochu.

Asymetrické vany poskytují poměrně velkou dokládací plochu.

Jednoduchá a rychlá asymetrie

Líbí se vám koupelnový prostor oživený netradiční asymetrií, ale nechcete nic měnit a bourat? Pak si můžete pomoci dekoracemi. Od nástěnných, například nevšedními voděodolnými hodinami, přes kobereček před vanu až po takové drobnosti, jako je asymetrický hrníček na zubní kartáček.

Fotogalerie:

Text: Lenka Zahradníková, Foto: Zehnder, Ravak, Kozák Bath and Interiors, Cielo

Související články:

Asymetrické radiátory

Dvojumyvadlo nebo dvě umyvadla vedle sebe?

Vychytávky do koupelny

Jak správně vybrat koupelnové sedátko

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře