• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

7 tipů, jak zakrýt zdi a zídky

Pro porůstání nižších zídek nám vždy dobře poslouží různé druhy skalniček. Vysazujeme je tak, aby nám po celý rok některá z nich kvetla. Skalničky jsou nenáročné rostliny, které dobře snáší osluněná stanoviště i chudou půdu.

Jednou z vhodných květin k zakrytí zdi je růžový keř.

1. Pokud vysadíme například různě barevné odrůdy netřesků (Semvervivum) vytvoříme tím zajímavý barevný efekt.

2. Koberec jemných květů oblíbených floxů (Phlox) v různých barvách zakryje nevzhledné místo v období od dubna do května, poté je vystřídají plné či jednoduché květy zvonečku (Campanula), které mohou být v barvě bílé, růžové, fialové, modré i modrofialové až do srpna.

3. Stinná a vlhčí místa jsou ideální pro osázení hortenzií (Hydrangea). V kombinaci například s bohyškami (Hosta) nám vytvoří příjemné kvetoucí zákoutí.

4. Velmi netradičním řešením je stěna z bambusových výhonů sestříhaných do tvaru živého plotu s obnaženou spodní částí. Rychle rostoucí bambus (Bambusa) je poměrně nenáročná rostlina, která snáší i velmi nízké teploty (dle druhu), je však vhodné je před zimou chránit vyšší nastýlkou.

5. Nevzhlednou zástěnu či zeď můžeme oživit barevnými truhlíky či květináči, které na jaře osázíme cibulovinami, v létě balkonovými a pokojovými rostlinami a na podzim stálezelenými dřevinami, listopadkami, vřesy a doplníme kukuřičnými klasy a dýněmi.

6. Kdo rád mlsá, ocení na zahrádce zelenou stěnu s malinami či ostružinami. Maliník i ostružiník potřebuje k opoře vyvazovat. Malé děti jistě ocení beztrnné (thornfree) odrůdy.

7. Dobrou volbou pro slunné a teplé stanoviště je samozřejmě réva. I tam, kde není mnoho místa a přesto toužíte po čerstvém ovoci, lze stromek vyvázat na kovovou konstrukci u zdi. Pozor na rozrůstání kořenového systému.

Fotogalerie:

Text: Věra Bruknerová, Foto: archiv

Související články:

Popínavé rostliny

Popínavé rostliny trvalky

Popínavé rostliny letničky

 

 

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře