• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

6 letošních interiérových trendů, které si zamilujete

A jako každý rok i letos nám nachystali designéři novinky, kterými můžete ozvláštnit svůj domov. Kromě trendy barev to jsou nové materiály, drobnosti i celky. Inspirujte se, a pokud se vám některý z trendů nezamlouvá, nic si z toho nedělejte. Za rok budou jiné, anebo si na tyto zvyknete, a třeba jim za pár měsíců přijdete na chuť.

Trend č. 1 Korek se vrátil do módy

Korek v 90. letech minulého století naše domovy doslova zaplavil. Lepili jsme ho na podlahy i na stěny a všem se líbil. Po tomto nadšení se okoukal a ani jeho vlastnosti nebyly úplně podle našich představ. Uplynulo víc jak dvacet let a korek se znovu vrací do módy. Už ne v podobě podlahových krytin, ale spíše jako dekorace na stěny, kde slouží i jako nástěnka. 

Korek se znovu vrátil do našich interiérů

Korek se znovu vrátil do našich interiérů

Trend č. 2 Modulární systémy

Dnes se nároky na bydlení nemění po desetiletích, ale po letech a v některých případech to je i po měsících nebo týdnech. Proto výrobci nábytku stále častěji přicházejí s modulárními systémy, které umožňují variabilně uspořádat zařízení prostoru. Systémy obsahují stoličky, stolky, věšáky, regály, paravany i pracovní plochy a vy je můžete celkem snadno měnit podle potřeby. Jejich další nadstavbou je možnost pobývat společně s rodinou i přáteli pohromadě, což je v dnešní době sociálních sítí podle sociologů čím dál tím méně obvyklé.

Variabilní nábytek umožňuje reagovat uspořádáním na jakoukoliv životní potřebu.

Variabilní nábytek umožňuje reagovat uspořádáním na jakoukoliv životní potřebu.

Paravány dovolují vymezovat jednoduše prostor.

Paravány dovolují vymezovat jednoduše prostor.

Trend č. 3 Vysoká čela postelí

Jedním z výrazných trendů, které rozhodně stojí za to vzít vážně, je vzhled lůžka. Čelo postele je maximalizováno a to do takové míry, že může být až do stropu ložnice. Je tak pro nocležníky pevným středobodem, ve kterém se každému bude dobře spát. Nevyberete-li si z nabídky výrobců, můžete si nechat čelo vyrobit na míru. Velmi pěkně působí, je-li záhlaví čalouněné, a to tak, že zároveň působí jako výrazný dekorativní prvek v místnosti.

Vysoké čelo postele můžete nechat vyrobit na míru.

Vysoké čelo může sahat až ke stropu.

Trend č. 4 Metalické povrchy

Nechcete doma barvu, ale neutrální textury vás nudí? Pak domov dozdobte metalickými prvky. Kromě zlaté a stříbrné to mohou být prvky mědi, nerezu apod. Mohou se objevovat v podobě malého stolku, dekorativního předmětu nebo lampy, ale i na textiliích a nezapomeňte ani na obklady a dlažby, které věrně imitují nejrůznější kovové materiály.

Metalické barvy oživí jinak neutrální pojetí interiéru.

Metalické barvy oživí jinak neutrální pojetí interiéru.

Trend č. 5 Tmavé obývací pokoje

To tu ještě nebylo. Tmavý nebo dokonce černý nábytek je skutečně pro odvážné a jen pro ty, kteří mají k dispozici velkou světlou místnost a jsou stále optimisticky naladění. Možná jste si už zvykli na černé kuchyně (tam toto pravidlo platí taky), ale v obývacím pokoji se tmavá barva doposud objevovala minimálně. A asi právě proto, že to tu ještě nebylo, máme k dispozici černý nábytek do obytných interiérů. Zda se tento trend uchytí, ještě uvidíme, nicméně kladné body musíme připsat tomu, že vytváří elegantní a důstojný vzhled interiéru.

Tmavé zařízení interiérů vynikne ve velkých místnostech a doporučujeme ho všem, kteří mají stále pozitivní myšlení.

Tmavé zařízení interiérů vynikne ve velkých místnostech a doporučujeme ho všem, kteří mají stále pozitivní myšlení.

Trend č. 6 Organické tvary

Pokud se vám nelíbí strohé a rovné linie nábytku, pak si rozhodně přijdete na své díky organickým tvarům, které se znovu dostávají do popředí zájmu. Jsou možná složitější na začlenění do interiéru, ale na druhou stranu zde vyvolávají pocit uvolněnosti. Nemusíte se kolem nich bát chodit a nebudete potřebovat dětské krytky na ostré hrany. Energie kolem nich plynule proudí, což zpříjemní celkovou atmosféru v místnosti.

Energie kolem organických tvarů plynule proudí, což je příjemné pro celkovou atmosféru místnosti.

Energie kolem organických tvarů plynule proudí, což je příjemné pro celkovou atmosféru místnosti.

Připravila: Karolína Sornas, Foto: archiv

Související články:

Barvy v interiéru pro rok 2017

3 rychlé rady, aby děti dobře spaly

Soběstačný dům v Chocni

Německé sprchové kouty Huppe

Byt s výhledem na milánskou katedrálu narození Panny Marie

Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře